Copenhagen Drummers - NEXT LEVEL TOUR

Hvornår
fredag den 22. januar 2027 20.00
Arrangør
Copenhagen Drummers

Endnu 92 dage til koncerten.

Copenhagen Drummers - NEXT LEVEL TOUR

Om koncerten

Copenhagen Drummers - NEXT LEVEL TOUR finder sted på Portalen i Greve fredag den 22. januar 2027 kl. 20.00.

Copenhagen Drummers er tilbage med et nyt, eksplosivt liveshow I mere end halvandet årti har Copenhagen Drummers skubbet til grænserne for, hvad en koncert kan være. Med lækre rytmer, rå energi, utraditionelle instrumenter og vilde visuelle effekter skaber den kompromisløse gruppe af trommeslagere endnu en gang et gennemført og fantasifuldt univers, der katapulterer publikum op af stolene. Glæd dig til ny musik, nye acts, nye kostumer, ny koreografi og scenografi-- skabt fra dybderne af drengenes kaosbetonede, kreative maskinrum. Copenhagen Drummers leverer en raffineret, musikalsk oplevelse i en visuelt imponerende indpakning, krydret med skarp præcision og humor. Bag showet står mere end 1.000 koncerter, over 100.000 solgte billetter og optrædener ved store tv- og livebegivenheder som Denmark's Got Talent og Eurovision Song Contest, samt festivalscener og arenashows med navne som Kygo, Kongsted, Two Friends og DJAligator. Og har du smagt på Copenhagen Drummers tidligere, vil du ikke være i tvivl: Det her show er Next Level. NEXT LEVEL TOUR er en liveoplevelse, der samler publikum på tværs af generationer -- et ekstraordinært show, der skal mærkes -- ikke forklares. Varighed: Ca. 2x 45 min med en pause i midten Tourplan & billetter: www.copenhagendrummers.dk
Billetter via Ticketmaster Ticketmaster Arrangør: Copenhagen Drummers

Ofte stillede spørgsmål

Hvornår er Copenhagen Drummers - NEXT LEVEL TOUR?
Copenhagen Drummers - NEXT LEVEL TOUR finder sted på Portalen i Greve fredag den 22. januar 2027 kl. 20.00.
Hvor foregår Copenhagen Drummers - NEXT LEVEL TOUR?
Koncerten foregår på Portalen i Greve, på adressen Portalen 1.

Find vej

Opdateret

Billetter sælges af Ticketmaster, Arrangør er Copenhagen Drummers.

Copenhagen Drummers - NEXT LEVEL TOUR · Portalen, Greve · fredag den 22. januar 2027, 20.00

Koncert.nu får provision, når du køber billetter via linket. Prisen er den samme for dig.